28 апреля 2024, воскресенье, 10:07
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 18
+76 +
0хэ, 9:53, 23.02

Подвиг народа бессмертен.
Игорю Леднику СЛАВА!

Ответить
+17 +
Ольга, 13:59, 23.02

Подвиг народа? и что же народ сделал что бы спасти своего героя?Того хуже на акцию памяти Игоря в Польше пришло 9 человек по словам ,,ЭХ ВЫ''и лично я в эту цифу ,хочется от себя написать- эх мы.

Ответить
+49 +
нерюські , 10:11, 23.02

Забіты ў лукашысцка-рашысцкай турме.

Ответить
+70 +
Sergey, 10:25, 23.02

Игорь был одним из людей, которых при жизни стоит называть святыми. Он занимался исключительно полем законности и мечтал, что благодаря усилиям юристов и международного сообщества попранная законность может быть восстановлена. Наивно мечтал. Просто потому, что юридический беспредел вызывал у него боль. Мы все такие мечтатели, у кого-то душа болит за образование, у кого-то за здравоохранение, у кого-то - за экологию, у кого-то за беларусскую национальную и культурную идентичность. Мы все ведем свои одинокие войны, народом мы станем тогда, когда научимся друг друга слышать и подставлять плечо.

Ответить
+57 +
Беларус, 10:27, 23.02

...."что мы можем сделать для погибшего на необъявленной войне политзаключенного"......

Если это война, то потери должны быть с двух сторон. А это больше похоже на истребление без сопротивления одной стороны. И что мы можем сделать , так это ответить возмездием!

Ответить
+36 +
Эх вы, 12:04, 23.02

белорусы Могли бы придти на акцию памяти в Польше! Но пришло всего 9 человек ( хотя в Польше проживают тысячи белорусов)

Ответить
+27 +
Чорны, 11:28, 23.02

Нават дэюрэ забойства спадара Ігара ня можна лічыць "сьмерцьцю з натуральных прычын". Бо судьдзя (хм, судьдзя... так) падчас вынясеньня прысуду павінна ўлічваць усе абставіны. УСЕ! У тым ліку - стан здароўя. Няпоўнаспраўнага чалавека нельга адпраўляць у турму, ці зону. У калёніі начальства павінна вывучыць стан хворага чалавека і пісаць даклады вышэй - пра немажлівасьць знаходжаньня, ды прыняць усе меры, каб палепшыць хвораму рэжым. Доктар у калёніі (доктар... ага) павінен пільна сачыць за станам няпоўнаспраўнага. І ў разе пагаршэньня здароўя тэрмінова адпраўляць яго ў шпіталь ці хадайнічаць перад начальствам аб зьмяненьні рэжыму на больш лёгкі, ці пра амністыю.
І гэта пры ўмове, што чалавек асуджаны за злачынства, якое ён РЭАЛЬНА зьдзейсьніў.
Ігара Ледніка незаконна засудзілі. Таму УСЕ вышэйпералічаныя дзяржаўныя асобы панясуць самае жорсткае пакараньне. І хай моляцца, каб для тых злыдняў гэта было па закону.

Ответить
+32 +
Tsushima, 12:12, 23.02

Чалавека забілі за праўду.
Самы лепшы колер нацыі знішчаюць лукашэнаўскія манкурты і маскавіты.
А ён за месяцы да вайны напісаў што нелегітымны вар'ят якога з дапамогай зброі і супраць волі большасці беларускага народу Масковія усадзіла на крэсла будзе уцягнуты ў вайну Масковіі супраць краіны - суседкі.

Ответить
+29 +
Ears, 12:15, 23.02

Уся справа шыта белымі ніткамі. Забілі цалкам невінаватага чалавека. І тут нясуць адказнасць як тыя хто напісаў данос, так і тыя хто шыў гэту справу, хто падтрымліваў яе ў судзе, хто судзіў, хто паставіў прысуд у моцы, хто катаваў чалавека ў вязніцы.
Уся карная сістэма нясе адказнасць за чарговае забойства. Чарговае злачынства супраць чалавечнасці.

Ответить
+22 +
ИП, 12:31, 23.02

Да в начале 10-х мы тесно общались, он рассказывал про Будапештский меморандум, по которому мы находимся в защите ЕС от всего бесправия, которое устроил Лукашенко. По этим положениям преступника Лукашенко должны были арестовать и поместить в Гаагу. Но на деле он признал, что пока не получается это осуществить на практике. И он над этим работает. Да именно из-за этого его убили. Готовы были все документы от него в доказательства того, что Лукашенко узурпировал власть, захватил и убивает своих граждан, считая их собственными рабами. Готовы были все программы, он ездил в Европу, выступал в Европарламенте в рамках проекта "Восточного партнерства". С Лукашенко у него личная месть - в начале 2000-х он отнял у Игоря бизнес по логистике продукции борисовских заводов. А его самого посадил в тюрьму, после того, как он вскрыл коррупционные схемы, которые мешали его фирме.

Ответить
+21 +
127, 12:53, 23.02

Вялікі дзякуй І. Халіп за артыкул, бо невядома было - за што пасадзілі і... забілі Чалавека!

Усе так і есьць. Мала тога - палітыкі Германіі, В.Брытаніі, Францыі, якія й падпісвалі "Будапешцкі Мэмарандум", як і Байдэн... трасуцца ад мысьлі - "Применения Путиным ядерного оружия", якім яны яго і... "снабдили" дзікую О'рду Маскоўскую...
с подписанием... "Договоров о нераспространении ядерного оружия и передачей своего оружия России."

Ответить
+25 +
127, 12:54, 23.02

"Оставив Лукашенко у власти, Россия через «союзное государство» втянет белорусов в глобальное противостояние со всем цивилизованным миром». И вторая цитата: «Попытка России сохранить Лукашенко у власти приведет к катастрофическим последствиям для миропорядка и создаст в мировой практике прецедент, когда в вооруженное противостояние будут втянуты государства, получившие от ядерных держав гарантии безопасности благодаря Будапештскому меморандуму» - Ігар Леднік.
-----------------------------------------
Чалавек глядзеў, як у воду!..

Ответить
+22 +
тикитак , 12:57, 23.02

герою Беларуси слава !

Ответить
+13 +
ИП, 14:18, 23.02

Публикую его коммент с 2021 года .

"Усё толькі пачынаецца! Бо, наперадзе нас чакае супрацьстаянне ЕС і краін-партнёраў з "саюзнай дзяржавай". У хуткім часе будзе створаны прэцэдэнт збройнага супрацьстаяння дзвюх краінаў, якія атрымалі гарантыі бяспекі па Будапешцкім мемарандуме, - беларусы ў складзе "саюзнага войску" з РФ будуць вымушаныя абараняць "саюзны Крым"!"

Ответить
+10 +
kraj, 16:01, 23.02

ИП, 14:18, 23.02
--------------------------
Па чарговаму захопу "ВласЦи в Беларуси" у 2020-м - І.Леднік прадказаў Вайну!..

У які раз пераконваюся, што Рэч Паспаліта, якую разбурыла "Московская Орда" (з дапамогай гэтмана Б.Хмяльніцкага...) была той дзяржавай, якая магла супрацьстаяць, як Ардынцам маскельскім, так і Германцам!..
Рэч Паспаліта, якраз, і была - тым Гарантам Міру...
на плянэце Земя!

Ответить
+7 +
Патриотка, 23:30, 23.02

Сильно. Спасибо, Ирина!

Ответить
+6 +
Сьвятлана, 9:14, 25.02

Светлая памяць спадару ІГАРУ🤍❤🤍

Ответить
+4 +
Народ в опасности!, 13:17, 26.02

Смерть палачам и диктаторам, и чем раньше, тем лучше. Без всех этих бла бла бла.

Ответить