6 мая 2024, понедельник, 21:15
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 7
+9 +
Стас, 11:02, 26.04

Не здолелі скінуць набіраючага моц дыктатара. Што мусаўцы рабілі? Стаялі супраць свайго народа, супраць праўды, супраць будучыні. За тое зараз дзякуй лукашэнку за цёплую казарму, і служым прэзідэнту і Айчыне.

Ответить
+15 +
1111111, 11:19, 26.04

31 тыс. ликвидаторов умерла от лучевой болезни.
А сколько умерло от рака и др. болезней, связанных с радиацией.
Цифр таких нет.

Ответить
+7 +
127, 11:22, 26.04

ТРЫЦЦАЦЬ РОКАЎ - пад ботам "Московского гауляйтера - лубянООрдынскОгО агента КГБ (ФСБ) А.Лукашенко (агентурнае пОгОнялО Валет"!!..

ТРЫЦЦАЦЬ РОКАЎ... "жЭстаЧАЙШАга" зьдзеку й глуму псыхічна непоўнавартай асобы, пастаўленай Маскавітамі, над Народам пад гістарычнай назвай Ліцьвіны!!..

Радыонукліды Чарнобыля нікуды ня дзеліся - яны ўсе ў нас!!..

Ответить
+6 +
ФІНАЛ, 11:31, 26.04

ФІНАЛАМ Маскельскага тэррору над народамі Украіны й "Бела - русі" (Літвы гістарычнай), які пачаўся з рукатворнай Чарнобыльскай Катастрофы,
ФІНАЛАМ Маскельска-Ардыньскай Акупацы'і "Беларусі",
ФІНАЛАМ Страшнай Вайны ўва Украіне, якую "Московская Орда" пачала з нападу з' зямлі "Беларусі" - стане нямінучы...
Р А С П А Д О'рды Маскельскай!!!!

Ответить
+19 +
миндовг1, 11:50, 26.04

Часто думаю, за что белорусам все это? Чернобыльский геноцид + лукашенковский.
Родившись в СССР, я с детства крутил ручку приемника и слушал "вражеские" голоса - "Голос Америки" из Вашингтона, "Радио Свобода", "Би-би-си" Лондон.. кто-то помнит легенду - Севу Новгородцева?
Так к чему я это - "голоса" подсказали о взрыве атома и радиации, поэтому на ту демонстрацию 1986 даже под угрозами учителей отказался пойти. Хотя все равно словил какую-то дозу, как и большинство..
В 1994 голосовал за Шушкевича. Опять же - детская привычка искать Разные источники Информации и сравнивать.
Сейчас, в эпоху интернета , находить альтернативный новостной контент стало намного проще. Но немалый процент народа не делает над собой усилий и хавает то, что льется в уши бел. и рос. пропагандой.
Может - от этого все наши беды? Лекарства, посылаемые кем-то сверху, для очистки менталитета нации от холопского и рабского мышления.

Ответить
+6 +
Безумоўна, 13:43, 26.04

Бог ці Сусвет (хто як успрымае) нас вучыць. Хто фігова вучыцца, не спрабуе нічога зрабіць у сваім жыцці, ці робіць зло, той адпраўляецца ў нябыт.

Адпраўляе ў нябыт не нейкая абстрактная хмарка. А людзі, для якіх адпраўка ў нябыт злога і нялюдскага з'яўляецца часткай навучання.

Бог не дапамагае гультаям і баязліўцам.

Ответить
+4 +
антирашист , 17:06, 26.04

После аварии было принято решение осадить радиационные осадки на территорию Беларуси чтобы они не дошли до Москвы. Преступления коммунистов-фашистов забыты не будут никогда!

Ответить